Велосипедна камера - це досить проста складова велосипеда, але неймовірно важлива. Вона, як таємничий супер-герой, якого рідко хто бачить, але від якого залежить настрій і безпека велосипедиста.
В цій статті ми розповімо як швидко орієнтуватися у великому різноманітті розмірів і типів камер, щоб ви могли швидко обрати саме те, що вам треба.
Основну інформацію про те, яка камера вам потрібна, ви маєте брати з вашої покришки. На боковій стороні велопокришки вказаний розмір і ширина (наприклад 29 х 2.2 65 PSI).
По-перше, вам потрібно шукати камеру 29 розміру.
По-друге, вам потрібно дивитись на діапазон ширини (оскільки камери непогано розтягуються, то вони підходять під кілька варіантів ширини покришки). В нашому випадку підходить ширина камери 2.1-2.35.
Це були цифри, які зустрічаються на гірських велосипедах. На шосейних той самий принцип, але історично склалося що розміри пишуть в іншій системі одиниць.
Наприклад, розмір камери під колесо 28 дюймів: 700х32-42C. Підходить під ширину покришки 32-42 мм.
Що далі? Дуже важливий момент! Вам потрібно вибрати варіант ніпеля. Існує три розповсюджених варіанта (їхнє позначення ви побачите в назві/артикулі камери): AV (Auto Valve) - автомобільний тип ніпеля, FV (French Valve) - це велосипедний тип ніпеля, DV - Dunlop - це різновид велосипедного, який майже не зустрічається в Україні, але зустрічається в Європі, особливо на міських велосипедах.
AV, або ще відомий як Schrader (Шредер), легко впізнати, бо він найбільший по діаметру серед ніпелів. Отвір в ободі під такий тип ніпеля має становити 8 мм.
FV, або Presta (Преста) - більш вузький і в профіль має конічний вигляд, схожий на голку. Є типи з розбірною серцевиною, є нерозбірні. Іноді можна зустріти скорочення SV - це теж Преста, тільки застаріла назва. Отвір в ободі під такий тип ніпеля має становити 6 мм.
DV (Данлоп) - це дуже застарілий тип, але все ще зустрічається. Його особливість в тому, що отвір в ободі має бути як у AV (Авто), а накачати таку камеру можна насосом під Престу.
Ще один момент: ніпелі бувають різної довжини. Це тому, що ободи бувають різного профілю (інакше кажучи - різної висоти, особливо на шосейних велосипедах). Зустрічаються варіанти: 32,35,40,48 і навіть 60 і 80 мм. Окремо можна побачити в продажі подовжувачі ніпелів для дуже специфічних ободів.
Для більшості велосипедів підходить діапазон 35-48 мм.
Тобто, щоб обрати камеру вам треба знати розмір колеса в дюймах: 12, 14, 16, 20, 24, 26, 27.5, 29, 28/700С, та треба знати ширину покришки і тип ніпеля.
Далі є тонкощі, буквально тонкощі. Є різні версії камер в залежності від товщини стінок. Звичайні, легкі і надлегкі. Але фізика непереможна і чим тонше камера, тим більше шансів її проколоти. Тонкі камери є сенс використовувати в спортивних цілях, на захищених від проколів покришках, або в поєднанні з герметиком.
Окремо хочеться сказати про камери з герметиком. Є варіанти, коли з заводу продаються камери з герметиком всередині. А є варіант самому залити герметик, тільки для цього важливо обрати камери з розбірною серцевиною (щоб можна було заливати/доливати герметик).
Гарним доповненням для камер має стати мінімальний ремнабір з латками (є клейові, є безклейові) і бортирувальними лопатками, бо рано чи пізно прокол настане. До речі, більшість насосів одночасно підтримують формат AV і FV.
Але якщо ви хочете взагалі забути за проколи, то зверніть увагу на безкамерні технології. Почитати про них можна в нашій статті.
Хочеться нагадати, що запасна камера - це обов’язкова складова велоаптечки. Бо існує безліч варіантів пошкодити камеру, що жодна латка не допоможе (той самий легендарний “зміїний укус”). Навіть, коли ви використовуєте безкамерку, то запасна камера має бути з вами.
На кінець трошки лайфхаків. 26 камеру в невідкладних випадках можна поставити на 27.5 і навіть 29 колесо, бо резина добре тягнеться. 29 камеру поставити на 26 колесо проблематично - є великий ризик порізати її ободом.
Престу можна поставити в обід з отвором під Шредер, але не навпаки (хіба що свердлити отвір в дуже крайніх випадках).
Що робити, коли ви пробили всі запасні камери, закінчилися латки, але ви мрієте потрапити до дому до ночі? Є кілька дій останньої надії.
Перша: залити в камеру воду. Це простий, але надійний спосіб сповільнити спуск камери. Всередині камери є тальк, який розмочується водою і заповнює отвори на зразок герметика. Плюс вода має більшу щільність, ніж повітря. Як залити воду в камеру? Вам треба набрати воду всередину насосу і “накачати” камеру водою. Зазвичай вистачає об'єму 2-3 ручних насосів.
Друга: самий крайній варіант. Набити покришку підручними матеріалами: газети, трава, листя. Це дасть вам шанс доїхати до цивілізації.
Бажаємо всім їздити без проколів, але з запасною камерою на всяк випадок!
21-04-2020