RU UK EN
Статус заказа Акции Кэшбэк
Адреса магазинов
+38 (044) показать номера
Обработка заказов, доставка
044 223-03-23
067 125-33-35
050 588-55-22
093 170-97-90
Магазины в Киеве, консультация
ОБОЛОНЬ        044 581-55-77
ПОЗНЯКИ        044 223-00-55
ШУЛЯВКА         067 125-40-07
БОРЩАГОВКА 044 223-00-44
ОСОКОРКИ      044 593-07-43
Перезвоните мне

Очищення трансмісії велосипеда

Чистота велосипеда - це важливе питання. Але якщо стан рами та коліс - то більше естетична складова, а от чистота трансмісії та гальм - це святий грааль велосипедиста.

В основі всіх дій, пов’язаних з очищенням велосипеда, стоїть ресурс компонентів, а точніше подовження їхнього ресурсу. Якщо ви не професійний спортсмен, якому спонсори міняють розхідники після кожного старту, то вам точно не хочеться постійно міняти запчастини.

7004

Тому розповімо про кілька важливих моментів, які стосуються як очищення, так і змащування велосипедних компонентів.

 

Почнемо з розповсюджених помилок:

 

Це далеко не повний перелік, але розберемося хоча б з цими помилками.

Чому не варто мити велосипед на автомийках? Як би ви акуратно не намагалися його помити, ви все одно змиєте змазку з рульової, з великою долею вірогідності пошкодите втулки та каретку. Але, навіть такими мийками ви не очистите ланцюг на 100%. Виключенням можуть бути “садові” мийки, які в рази слабші за автомобільні.

 

Іноді заради економії, іноді в людях просто прокидається дух авантюризму і для змащення використовуються сторонні рідини.Запам’ятайте, коли ви так робите ваша трансмісія хоче записати вас в чорний список. Наприклад, змазка для швейних машинок за кілька кілометрів вже перестає виконувати свою пряму функцію, зате прекрасно справляється з накопиченням бруду: від піска до комах.

WD-40 - це взагалі окрема історія. Тут варто лише наголосити, що це не змазка, а водовідштовхувальний засіб, що запобігає корозії. У WD-40 є безліч корисних функцій, але аж ніяк не змащування ланцюга.

 

Змащування брудного ланцюга - це як лікування перелому руки листям подорожника. Якщо лаконічно, то ви робите тільки гірше. Бруд накопичується, забивається в лінки ланцюга, налипає як сніжний ком на ролики перемикача і залипає між зубчиками касети та зірок. До того ж, така брудо-масляна субстанція працює як абразив, який просто знищує ресурс трансмісії.

7006

Іноді, велосипедисти більше менш правильно доглядають за ланцюгом, але повністю забувають за задній перемикач. Правда в тому, що якщо не чистити ролики (а вони в більшості випадків пластикові), то їм досить швидко настане кінець.

 

І наостанок - моє улюблене: повне ігнорування регламентів очистки і змащування. Колись я почув фразу: “Нащо мені змащувати ланцюг, він ще в заводській змазці, а я тільки 600 км проїхав?”. Так от, сухий ланцюг дуже швидко розтягується, потім він вбиває касету і передні зірки. Заміна трансмісії, навіть аматорського рівня, в десятки разів дорожче якісної змазки.

7007

Тепер поговоримо, що ж треба робити, щоб компоненти жили довго. Але тут теж є нюанс: на очевидну дію можуть бути діаметрально протилежні погляди. Приклад з нашого не велосипедного життя: ВООЗ не рекомендує носити маски здоровим людям, тим паче на вулиці. Уряд запроваджує обов’язкову умову носити маски на час карантину будь-де. Де істина? А хто знає...

Так само і з доглядом за ланцюгом: є кілька течій.

Перша течія полягає в тому, що ви використовуєте один ланцюг, який поступово розтягується формуючи під себе касету, і коли вимірюватель зносу ланцюга показує 75 - то ви міняєте і ланцюг, і касету. В такій схемі важливо регулярно чистити ланцюг і касету з зірками щіткою, потім промивати, витирати змащувати і знову витирати (на цей раз від зайвої змазки).

7005

І тут виникає два питання: який інтервал змащування і який ресурс в компонентів? Киньте ганчіркою в того, хто назве вам сталі числа. Інтервал залежить від багатьох факторів: тип змазки, температура, вологість, тип дорожнього покриття. Так от, цифра може варіюватися від 30 км до майже 200 км. Орієнтуватися треба на звук і рухливість лінків, а також на стан забрудненості.

 

Ресурс також залежить від багатьох факторів. Найбільше залежить від чистоти механізмів і вашого стиля катання: агресивний стиль дає більше навантаження на компоненти. У моєму випадку касету і ланцюг я міняю раз на активний сезон (приблизно 3000-4000 км). Коли активно змагався в кантрійних перегонах, ланцюг і касета ніколи не жили довше 2000 км.

 

Друга течія умовно називається “три ланцюги”.

Її зміст в тому, що ви по колу міняєте ланцюги (приблизно кожні 200 км). Таким чином три ланцюги і одна касета живуть в середньому 10 тис. км. Тут є фактор економії, але одночасно вам потрібно більше грошей на старті вкласти і більше часу витрачати на регулярну зміну ланцюгів і на їх очищення.

 

От ми і дісталися частини, де розповімо як саме чистити трансмісію.

Спочатку вам треба прибрати стару змазку і бруд, який на неї прилип. Для цього підходять спеціальні щітки з довгим пластиковим ворсом середньої жорсткості. Є у велотусовці жарт, що ніщо так гарно не чистить ланцюг, як зубна щітка колишньої/колишнього (але життя бентежне і ворсинки зубної щітки занадто м’які та короткі). Ще у спеціальних велощіток зустрічається пластиковий гребінець, який ідеально підходить для чищення простору між зірками на касеті та системі.

7002

Далі рекомендую використовувати машинку-мийку для ланцюга. Її плюси: не треба знімати ланцюг, висока якість очищення, низький рівень бруду (зручно робити це вдома) і очисник ви самі обираєте який залити (найкраще - це біорозчинний миючий засіб). Далі можна промити водою, витерти і дати висохнути. Після висихання змащюєте кожен лінк ланцюга, і чистою сухою ганчіркою витираєте залишки змазки.

Що стосується інших деталей і компонентів велосипеда, то рекомендую використовувати спеціальну щітку для коліс і окрему щітку для рами (вона набагато м’якіша, щоб не пошкодити фарбу). Для миття велосипеда бажано використовувати спеціальну хімію нейтральну до лакофарбового покриття та резини.

7003

Що далі? Ви катаєтесь в своє задоволення, а трансмісія і велосипед вдячні за турботу і прослугують вам набагато довше!

 

02-04-2020

Все Интересное