RU UK EN
Статус заказа Акции Кэшбэк
Адреса магазинов
+38 (044) показать номера
Обработка заказов, доставка
044 223-03-23
067 125-33-35
050 588-55-22
093 170-97-90
Магазины в Киеве, консультация
ОБОЛОНЬ        044 581-55-77
ПОЗНЯКИ        044 223-00-55
ШУЛЯВКА         067 125-40-07
БОРЩАГОВКА 044 223-00-44
ОСОКОРКИ      044 593-07-43
Перезвоните мне

Безкамерні технології

Безкамерні технології у велоіндустрії ще 10 років тому здавалися чимось неймовірним і дорогим. 5 років тому вони стали доступнішими, але зазвичай їх використовували ті, хто ганявся на перегонах. Зараз це цілком доступно, а саме головне - корисно.

Ця стаття має на меті одну просту річ - це дати відповідь на питання: “Навіщо мені безкамерка?”

500006

Як і всюди є свої переваги, так і свої мінуси.

Почнемо з мінусів: ціна питання. Кожен апгрейд - це додаткові витрати, але в багатьох випадках цілком виправдані. Щоб отримати повноцінні безкамерні колеса (трошки пізніше буде і про компромісний варіант) вам потрібно: спеціальні безкамерні ободи, безкамерну стрічку, ніпеля, покришки та герметик, спиці, втулки, плюс витрати на збір коліс у майстерні. І тут саме цікаве: бюджет такого вілсету може бути як у новенького велосипеда, а може бути і як вартість гарного шолому. В чому ж різниця?

500004

Перше, що треба зрозуміти - це стиль вашого катання. Якщо ви плануєте проїхати всі МТБ марафони і гонки в Україні, то скоріш за все ви будете збирати карбонові колеса, але залишимо цю опцію спортсменам професіоналам. Якщо ви їздите B2W, то вам вистачить бюджетного вілсету зібраного на ободах AlexRims з підтримкою TR (Tubeless Ready стандарт). Якщо ви катаєтесь більш агресивно, але для власного задоволення, то ви скоріш за все будете збирати щось в середньому бюджеті, наприклад, на алюмінієвих ободах DT Swiss.

500002

Переваги які ви отримаєте: зниження ваги (а хто вчив фізику, той розуміє що мала вага на колесах - це самий ефективний апгрейд на велосипеді), можливість їздити з низьким тиском без ризику зробити “зміїний укус” (ще більше зчеплення на грунтах!), відсутність потреби клеїти камери - герметик сам заклеює більшість проколів без вашої участі.

Як згадували вище, з мінусів можна назвати ціну, відносну важкість встановлення безкамерної покришки (тут вам на допомогу прийде супер-бустер від MilKit), обмеження по максимальному тиску в покришці (ця проблема може проявитися у велотуризмі, коли треба завантажити велосипед баулами). Ще один нюанс, який важко назвати мінусом, але і плюсом не назвати - це необхідність возити з собою набір джгутиків для ремонту проколів більших за 5 мм (саме до цього розміру проколи клеїть більшість герметиків на ринку).

На що треба звернути увагу, при виборі компонентів ваших коліс?

1. Вага. Як це не дивно, деякі моделі безкамерних ободів настільки важкі, що майже втрачається один з основних плюсів. Золотою серединою для 29 ободів можна вважати 460г.

2. Внутрішня ширина ободу. Чим більше цей показник, тим краще зчеплення покришки з поверхнею і менше шансів зірвати покришку з ободу (а буває і таке, особливо в Enduro і DH).

3. Спиці. Краще не брати бюджетні, навіть якщо ви збираєте простий вілсет. Це ключовий компонент, який впливає на надійність і довговічність. Але чомусь всі хочуть зекономити саме на ньому.

4. Ніпеля. Головне - це зйомна серцевина, щоб можна було зручно заливати герметик. Бо на ринку зустрічається нерозбірна Presta і вона ускладнює життя. А ще краще ніпелі Milkit, основна фішка яких - можливість заливати герметик не спускаючи тиск в покришці. І повірте, це дуже вагома перевага, коли вам часто доводиться перевіряти рівень залишків герметика, наприклад влітку чи після численних проколів.

5. Герметик. В кожного герметика на ринку є свої фанати, так і ненавистники. Тут треба знайти свій… Краще за все щоб в ньому були гранули (допомагають заклеювати більш великі проколи) та щоб він був безаміачним (природа - наше все). Кількість герметика залежить від розміру колеса, температурних режимів та рекомендацій виробника. Як правило їх випускають у великих упаковках, які підходять майстерням, власникам кількох велосипедів та спортсменам. Та в маленьких упаковках, розрахованих на 1-2 колеса, які ідеально підходять для домашнього використання. Важливо пам’ятати, що при високих температурах герметик висихає швидше. В нашому магазині представлені герметики таких фірм: Muc-Off, MilKit, Joe’s, Hutchinson, Continental.

6. Покришки. Протектор підбираєте по стилю катання, обираєте щоб було маркування TR чи TLR. Хоча, на більшість безкамерних ободів спокійно стають звичайні фолдингові покришки (складні). Але тут є ризик, що вони можуть не так надійно закріпитися, та і в деяких випадках через них може просочуватися герметик.

500005

Кілька слів про конвертування звичайних коліс у безкамерні, так як така опція існує. Hutchinson випускає набори, які складаються зі спеціальної стрічки, ніпелів та герметика. Принцип роботи простий: стрічка зі спеціальної резини, яка значно ширше обода, поверх стрічки встановлюєте покришку, накачуєте колесо, зрізаєте залишки стрічки і заливаєте герметик.. Вуаля і у вас безкамерка. Але є одне але: ви не зможете міняти покришку без заміни цієї спеціальної стрічки. Але для B2W покатушок - це непоганий бюджетний варіант.

500003

Про безкамерні покришки існує кілька міфів. Один з них, що вам тепер більше ніколи не доведеться ремонтувати проколи. Але це не так. Існує багато варіантів, як пошкодити покришку, що жоден герметик вас не врятує. Як вже згадувалось раніше, прокол до 5 мм герметик майже завжди заклеїть без вашого втручання. Але бувають проколи, де без ремонту не обійтись: скло, цвяхи, гостре коріння. Технологія усунення таких проколів проста: ви вставляєте в отвір спеціальний ремонтний жгутик, який герметизує покришку. Якщо під рукою немає такого ремонтного комплекту, то звичайна волога серветка впорається з задачею.

500001

P.S. І маленький висновок. Дуже часто мене питають, чи задоволений я безкамеркою. Доводиться розповідати історію, що минулого року я виграв змагання на саму швидку заміну камери. Як я досяг таких успіхів? Все просто: достатньо бути гідом велосипедної групи в подорожі на Одещині, яка складалася з 16 людей з яких тільки в трьох були безкамерні покришки… Чесно, не побажаю такої практики нікому: камери пробивалися кожні 12 хв, доводилось заповнювати їх водою, зламав два насоси, а звук проколів досі переслідує у флешбеках. Але.. Втрата тиску у моїх безкамерних покришках за три дні була десь 10%, хоча тільки в передньому колесі я нарахував 98 кавунців (мерзенні колючки, які зустрічаються на Півдні України в кінці літа і восени). Тому легко зрозуміти, чому я ніколи не перейду на камерні покришки на велосипеді.

 

24-03-2020

Все Интересное